TP ICAP تجارت محصول با ارز رمزنگاری شده را برای مشتریان خود آغاز کرده است

TP ICAP تجارت محصول با ارز رمزنگاری شده را برای مشتریان خود آغاز کرده است.

با وجودی که این شرکت در حال حاضر تجارت ETP­ فقط در قاره اروپا امکان پذیر است؛ عرضه آن در ایالات متحده طی هشت هفته برنامه­ریزی شده است.

TP ICAP بزرگ‌ترین کارگزار درون معاملاتی جهان، ارائه خدمات به مشتریان را در زمینه محصولات تجاری با رمزارز (ETP) به عنوان نشانه دیگری از پذیرش جریان اصلی رو به رشد دارایی‌های دیجیتال آغاز کرده است.

Simon Forster (سیمون فورستر) و Duncan Trenholme (دانکن ترنهولم) روسای دارایی‌های دیجیتال TP ICAP طی مصاحبه­ای با CoinDesk اظهار داشتند که این شرکت با تسهیل تراکنش‌های بین بانکی سرمایه‌گذاری، صندوق‌های تامینی و سایر موسسات مالی بزرگ در اروپا کار معامله را برای مشتریانی مانند Goldman Sachs (گلدمن ساکس) Flow Traders و Jane Street (جین استریت) آسان می‌کند.

Forster (فورستر) گفت: «تجارت یک محصول مرتبط با سهام در یک صرافی، به احتمال زیاد ساده‌ترین راه برای مشتریان است تا به راحتی از دارایی‌های دیجیتال خود استفاده کنند.» همچنین افزود که «این شرکت در زمینه تجارت ETP، مانند محصول فیزیکی بیت کوین گروه ETC، BTCE، فعال بوده است.»

این کارگزار به افزایش تقاضا برای دارایی­های دیجیتال از سوی مشتریان سازمانی پاسخ داد. همان طور که توسط CoinDesk گزارش شده است UBS، Goldman Sachs و Bank of America همگی در حال تسویه و ETP ارزهای دیجیتال برای مشتریان صندوق­های تامینی در اروپا هستند.

ETP به شرکت‌ها این اجازه را می‌دهد تا بدون سرمایه‌گذاری مستقیم در معرض بخش‌هایی از جهان کریپتو قرار بگیرند. در عوض امنیت سرمایه­گذاری از طریق ردیابی عملکرد دارایی­های دیجیتال مختلف ردیابی می­شود.

Forster (فورستر) گفت: «در حال حاضر نقدینگی برخی از محصولات ETP «نسبتا کم» است. او انتظار دارد که با ورود پول نهادی بیشتر به فضا تعداد محصولات افزایش یافته و بازار کلی گسترش یابد.»

به گفته این کارگزار TP ICAP قصد دارد در ماه­های آینده تجارت ETP­های مرتبط با کریپتو را در ایالات متحده راه­اندازی کند. با این حال تمرکز سال 2022 بر عرضه محصولات مشتق شده خارج از بورس (OTC) مبتنی بر دارایی­های دیجیتال است. مشتقه فرابورس یک قرارداد مالی است که خارج از بورس تنظیم می‌شود؛ مانند سوآپ.

در ماه سپتامبر گذشته انجمن بین‌المللی مبادلات و مشتقات (ISDA) اعلام کرد که یک کارگروه حقوقی و اسنادی دارایی دیجیتال جدید را برای بررسی استانداردهای مشتقات OTC کریپتو در نظر گرفته است.

در ماه ژوئن سال گذشته نیز TP ICAP اعلام کرده بود که در یک سرمایه‌گذاری مشترک با Fidelity Digital Assets، Zodia Custody و Flow Traders یک پلتفرم معاملاتی عمده­فروشی برای دارایی‌های کریپتو راه‌اندازی خواهد کرد.

منبع: https://www.coindesk.com/business/2022/01/10/tp-icap-has-started-trading-crypto-linked-exchange-traded-products-for-clients/

 

مطالب مرتبط
بیت کوین با شهادت مدیران کریپتو ثابت مانده و اتر صعود می‌کند
سقوط قیمت بیت کوین
NFT Marketplace OpenSea در دور سرمایه 300 میلیون دلاری 13.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد
A16z، پیشنهاد سیاست Web 3 را به رهبران جهان می دهد