آموزش نحوه استیک کردن

آموزش نحوه استیک کردن

اگر تصمیم دارید در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید باید با نحوه استیک کردن آشنا باشید. بسیاری از ارزهای دیجیتال تراکنش‌ها را با استفاده از مدلی تحت عنوان اثبات سهام تائید می‌کنند. با استفاده از این مدل افراد می‌توانند ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارند.

به بیان دیگر مدل اثبات سهام به افراد توانایی آن را می‌دهد تا از رمزارزهای خود توسط بلاک چین جهت اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده کنند. در این صورت شما می‌توانید استیک کردن را به چشم یک حساب پس‌انداز نگاه کنید. اگر شما هم در زمینه استیک کردن کنجکاو هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نحوه استیک کردن

با توجه به نرخ سوددهی بالای رمزارزها نسبت به بانک افراد زیادی به سمت آن گرایش پیدا کرده‌اند. نحوه استیک کردن نیز می‌تواند مانند سایر مسائل مربوط به رمزارزها در ابتدا قدری پیچیده به نظر برسد. پس از مطالعه این مقاله خواهید دید که این کار بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردید.

در راستای آموزش استیک کردن، توجه شما را به سه گام بسیار اساسی جلب می‌کنیم.

گام اول: شناسایی رمزارزهایی که قابلیت استیک کردن دارند

برای شروع استیک کردن باید یک ارز دیجیتال اثبات سهام داشته باشید. این موارد تنها رمزارزهایی هستند که می‌توانید با آن‌ها استیک کنید. نکته مثبتی که باید در نظر داشته باشید آن است که مدل اثبات سهام روزبه‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

انتخاب رمزارز مهم‌ترین بخش از نحوه استیک کردن محسوب می‌شود. در این راه نباید گول ارزهای دیجیتالی را بخورید که 100 درصد یا بیشتر سوددهی دارند؛ زیرا قیمت آن‌ها احتمالا به شدت کاهش می‌یابد. تنها در صورتی اقدام به خریداری یک رمزارز کنید که مطمئن باشید در درازمدت شرایط مطلوبی خواهد داشت. در ادامه تعدادی از رمزارزهای اثبات سهام آورده شده است:

  • کاردانو (ADA)
  • سولانا (SOL)
  • پولکادات (DOT)
  • ترا (LUNA)
  • تزوس (XTZ)

گام دوم: خرید ارز دیجیتال

حال که در مورد رمزارزهای با قابلیت استیک کردن مطالبی فرا گرفتید نوبت خرید است. این فرایند ممکن است به نظرتان ساده باشد اما باید بدانید که از کجا خرید خود را انجام می‌دهید. ساده‌ترین راه برای خرید رمزارزها استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال با قابلیت سهامداری داخلی است.

تمام پلتفرم‌های موجود به شما این اجازه را نمی‌دهند که رمزارزها را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این نمی‌توانید ارز دیجیتالی خریداری شده را از پلتفرم آن‌ها انتقال دهید. به همین دلیل است که باید از صرافی‌هایی استفاده کنید که کنترل دارایی شما را به خودتان واگذار می‌کنند. از جمله این صرافی‌ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • Binance
  • Coinbase
  • Kraken

گام سوم: استیک کردن کریپتو از طریق صرافی یا استخر

این بخش از فرایند استیک کردن به ارز دیجیتال خریداری شده و همچنین صرافی بستگی دارد. در صورتی که صرافی شما امکان استیک کردن کریپتو را داشته باشد، باید یک صفحه یا گزینه مربوط به آن در پورتفولیوی خود مشاهده کنید. برای آشنایی با طرز کار آن می‌توانید راهنمای سایت را مطالعه کنید.

یکی دیگر از گزینه‌های بسیاری از رمزارزها استخر استیکینگ است. این استخرها از صندوق‌های رمزنگاری شده‎ای تشکیل شده‌اند که سرمایه‌گذاران برای کسب سود سهام خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. نحوه استیک کردن از طریق استخر به این صورت است که ابتدا باید رمزارز خود را به یک والت منتقل کنید و سپس استخر سهام را انتخاب نموده و کریپتو را از طریق والت به آن منتقل نمایید.

آموزش نحوه استیک کردن

نحوه استیک کردن کریپتو بسیار ساده است و چندین صرافی در این حوزه وجود دارند. سعی کنید در تمامی مراحل تحقیقاتی انجام داده و از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به وب سایت ما مراجعه نمایید. اطلاعات جامعی که لازم است برای ورود و فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال کسب کنید را از طریق مقالات وب سایت ما دریافت نمایید.

کلمه کلیدی: نحوه استیک کردن

منبع: https://www.fool.com/the-ascent/cryptocurrency/articles/how-to-stake-crypto-in-3-steps/

مطالب مرتبط
آموزش خریدوفروش فیوچرز
آموزش نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال
نحوه درست سرمایه گذاری در ارز‌های دیجیتال
چرا باید احراز هویت کنیم در صرافی های ارز دیجیتال