NFT Marketplace OpenSea در دور سرمایه 300 میلیون دلاری 13.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد

NFT Marketplace OpenSea در دور سرمایه 300 میلیون دلاری 13.3 میلیارد دلار ارزش­گذاری شد

در این مطلب در مورد سرمایه گذاری استارت آپ صحبت خواهیم کرد. سایت فراگیر NFT در ماه جولای گذشته تنها 1.5 میلیارد دلار ارزش­گذاری شده بود.

Paradigm و Coatue سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری را رهبری کردند که بازار NFT OpenSea را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های خصوصی در حوزه ارزهای دیجیتال تثبیت کرد.

OpenSea در روز سه‌شنبه شب اظهار داشت که سرمایه‌گذاران ارزش شرکت را در دور سرمایه‌گذاری سری C به میزان 13.3 میلیارد دلار، ارزیابی کرده‌اند؛ این مقدار نسبت به ارزش 1.5 میلیارد دلاری استارت‌آپ در ماه ژانویه گذشته در سری B به مبلغ 100 میلیون دلار اعلام شده بود. برای اولین بار بود که نیویورک تایمز این خبر را منتشر کرد.

ارقام بزرگی که در روز سه­شنبه اعلام شد نشان‌دهنده سرعتی است که OpenSea در آن خود را به عنوان مکانی پیشرو برای معامله توکن‌های غیرقابل تعویض معرفی کرده است. این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که قصد دارد از این بودجه برای توسعه محصول، استخدام، سرمایه گذاری استارت آپ و «به‌طور قابل‌توجهی پشتیبانی مشتری و ایمنی وی» استفاده کند.

علی­رغم برخی از اشتباهات کاربران برجسته تجارت برای OpenSea سریع بوده است. بر اساس داده­های گردآوری شده توسط DappRadar تنها در 30 روز گذشته بازار عکس­های پروفایل برنده جایزه و سایر کلکسیون­های دیجیتالی 1.6 میلیون تراکنش اتریوم و حجم معاملات 2.4 میلیارد دلاری را ثبت کرده‌اند.

این شرکت در سال 2017 توسط Devin Finzer (دوین فینزر) و Alex Atallah (الکس آتاالله) تأسیس شد. این زمان به مدت­ها قبل از اینکه NFT­ها مورد توجه جریان اصلی قرار بگیرند برمی­گردد. اولین قطعه CoinDesk در OpenSea برای دور سرمایه­گذاری 2 میلیون دلاری توسط شرکت رمزنگاری VC 1confirmation تحت عنوان “Ebay for CryptoKitties” نامیده شد.

Fred Ehrsam (فرد ایهرسام)، شریک مدیریت پارادایم، از طریق ایمیلی به CoinDesk گفت: «دوین و الکس در چهار سال گذشته ظرافت واقعی خود را نشان داده‌، از عدم قطعیت عبور کرده و به دیدگاه خود از NFT به عنوان یک اینترنت و جهان بدوی پایبند هستند.

آخرین دور OpenSea با سرمایه­گذاری بیش از 30 میلیارد دلاری که در سال 2021 به استارت­آپ­های رمزنگاری سرازیر شد؛ نشانه دیگری از دوران رونق سرمایه گذاری استارت آپ مخاطره­آمیز کریپتو است.

ارزش­گذاری­های بزرگتری نیز در ماه­های اخیر در این راستا انجام شده است. برای مقایسه دور سرمایه­گذاری FTX در ماه اکتبر صرافی ارز دیجیتال را تا میزان 25 میلیارد دلار ارزش­گذاری کرد.

با این وجود احتمال می­رود که OpenSea، پادشاه  NFT­ها باشد. Dapper Labs، شرکت پشتیبان NBA Top Shot و بلاک چین Flow در ماه سپتامبر در دور دیگری به رهبری Coatue معادل 7.6 میلیارد دلار ارزش­گذاری شده بود.

درخواست اظهار نظر ارسال شده به OpenSea تا زمان کنونی پاسخ داده نشده است.

یک سخنگو از طریق ایمیل اظهار داشت که Katie Haun (کیتی هاون) تا همین اواخر شریک شخصی به نام Andreessen Horowitz (a16z) بود که در پوشش شرکت جدید خود به نام KRH در دور جدید OpenSea شرکت کرد. این موضوع گزارش قبلی روز سه شنبه از Eric Newcomer (اریک نیوکامر) گزارشگر فناوری را مبنی بر دور تامین مالی که با مشارکت Haun (هاون) در حال انجام است تایید می­کند.

هاون در سال 2021 در حالی که با a16z بود و در هیئت مدیره شرکت NFT نیز حضور داشت هر دو سری A و B شرکت OpenSea را رهبری کرد.

منبع: https://www.coindesk.com/business/2022/01/05/nft-marketplace-opensea-valued-at-133b-in-300m-funding-round-report/

 

مطالب مرتبط
TP ICAP تجارت محصول با ارز رمزنگاری شده را برای مشتریان خود آغاز کرده است
بازار رپد ، فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می شود
بیت کوین با شهادت مدیران کریپتو ثابت مانده و اتر صعود می‌کند
بیت کوین با تشویق اخبار مربوط به اُمیکرون، قبل از سقوط افزایش یافت ،اتر اندکی کاهش می یابد