A16z، پیشنهاد سیاست Web 3 را به رهبران جهان می دهد

A16z، پیشنهاد سیاست Web 3 را به رهبران جهان می­ دهد.

طبق گفته ­های Tomicah Tillemann (تومیکا تیلمن) رئیس سیاست جهانی a16z، این شرکت پیش از این نیز در زمینه سرمایه­گذاری ریسک­پذیر، با «رهبران کلیدی در هر قاره پرجمعیت» گفتگو کرده است.

اگر شما نیز رهبر جهانی هستید که امیدوار هستید بتوانید کشور خود را به یک جهانی وب 3 تبدیل کند، Andreessen Horowitz (آندرسن هوروویتز) شخصی است که می­تواند راه را به شما نشان دهد.

این شرکت در روز جمعه سرمایه­گذاری ریسک­پذیر که اغلب به اختصار a16z نامیده می شود را در دستور کار سیاسی خود را با هدف دولت­های جهانی با 10 اصل راهنما در مورد چگونگی «ایجاد اینترنت بهتر» منتشر کرد.

در این دستور کار a16z رهبران جهان را تشویق می­کند تا به طور فعال، با ایجاد یک چشم انداز روشن، ارائه قوانین مالیاتی روشن و منصفانه در مورد دارایی های دیجیتال، پذیرش حاکمیت چند سهامدار و سایر مواردی از این دست در مورد سیاست وب 3 فکر کنند.

در دستور کار، a16z رهبران جهان را تشویق می کند تا به طور فعال در مورد سیاست وب 3 فکر کنند، با ایجاد یک چشم انداز روشن، ارائه قوانین مالیاتی روشن و منصفانه در مورد دارایی­های دیجیتال، پذیرش حاکمیت چند سهامدار و موارد دیگر.

وب 3 به نسل بعدی احتمالی اینترنت اشاره می­کند که پروتکل های غیرمتمرکز را در­بر­می­گرفته و هدف آن، کاهش وابستگی کاربران اینترنتی به غول­های فناوری مانند فیس­بوک و آمازون است.

این دستور کار سیاسی برای شخص Horowitz (آندرسن هوروویتز) اولین بار نیست.

در ماه اکتبر گذشته شرکت VC، یک گزارش 35 صفحه‌ای مشابه را با هدف قرار دادن قانون‌گذاران آمریکایی به نام «چگونه در آینده به دست آوریم» و همچنین توصیه‌هایی به کمیته بانکداری سنا در مورد شفاف‌سازی قوانین پیرامون دارایی‌های دیجیتال ارائه کرد. فشار سیاسی A16z با تلاش­های مشابه Coinbase منعکس شده است. این پیشنهاد دارایی دیجیتال خود را منتشر کرده و خواستار ایجاد یک تنظیم­کننده جدید برای نظارت بر صنعت کریپتو شد. در همین حال صرافی ارزهای دیجیتال FTX چندین پست وبلاگ در مورد چگونگی سیاست نظارتی منتشر نموده است.

دستور کار سیاسی جهانی که توسط دیپلمات سابق ایالات متحده Tomicah Tillemann (تومیکا تیلمن) که در حال حاضر رئیس جهانی سیاست a16z است نوشته شده است. این محصول چیزی است که Tillemann (تیلمان) آن را به عنوان «تلاش مبتنی بر تقاضا» جهت پاسخ به هجوم رهبران جهانی که به سمت a16z می­روند و در راستای کمک به شکل‌دهی چارچوب‌های سیاست برای وب 3 توصیف می­کند.

تیلمن افزود: «ما شاهد رشد فزاینده دولت­هایی هستیم که می­خواهند، جمهوری­های وب 3 باشند.»

تیلمن که یکی از شرکای a16z است به CoinDesk گفت که شرکت VC با «رهبران کلیدی در هر قاره پرجمعیت» صحبت کرده است؛ هرچند از ذکر نام کشورهایی که a16z با آنها همکاری می­کنند خودداری نمود.

دستور کار سیاسی ذکر شده همچنین توصیه می‌کند که رهبران جهانی «نقش استیبل کوین‌هایی را که به درستی تنظیم‌شده­اند بپذیرند» و چارچوب‌های نظارتی روشنی را جهت پروژه‌های استیبل کوین خصوصی ارائه کنند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ممکن است در سرتاسر جهان سرعت بیشتری بگیرند؛ اما تیلمن مصمم بود که هرگونه توسعه CBDCها، باید در ارتباط با «بازار خصوصی پر جنب­و­جوش جهت استیبل کوین­ها» صورت گیرد و  تمرکز صرف بر روی CBDC ها «اشتباه» است.

تیلمن به CoinDesk گفت: «ما به پویایی و نوآوری که در بازار استیبل کوین خصوصی وجود دارد، نیاز داریم تا از نتایج مطلوب آن اطمینان حاصل کنیم. لابد دلیلی وجود دارد که مردم از انتخاب مکانیزم­های پرداخت مختلف سود می­برند.

تیلمن همچنین گفت که تمرکز جهانی بر CBDC ها بر استیبل کوین­ها ایالات متحده را در مضیقه قرار می­دهد.

طبق اظهارات تیلمن، [ایالات متحده] پشت این منحنی است و کشورهای دیگر به ویژه کشورهای استبدادی در توسعه معماری CBDC بسیار جلوتر هستند.

این مقام سابق آمریکایی به قانون­گذاران آمریکایی نیز کنایه زد و گفت:

«این موضوع برای سیاست­گذاران و تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مهم است که درک کنند که ما در مسابقه‌ای که به نظر بسیاری از آنها به رسمیت نمی‌شناسند در جریان است، عقب هستیم. او بر این باور است که این واقعیت که a16z دستور کار سیاسی را منتشر کرد، ممکن است جهت تاکید بر این نکته مفید واقع شود.

ما بر این باور هستیم [برنامه سیاست جهانی] یادآور مفیدی برای سیاست‌گذاران در ایالات متحده است که بدانند دولت‌های دیگر ثابت نمانده و در واقع در بسیاری از موارد با سرعت نور حرکت می‌کنند تا این نوآوری‌ها را به‌گونه‌ای که ایالات متحده آمریکا اتخاذ کرده است بپذیرند. سیاست­گذاران صراحتا با این مورد دست­و­پنجه نرم می­کنند».

منبع: https://www.coindesk.com/policy/2022/01/07/a16z-publishes-web-3-policy-proposal-for-world-leaders/

 

 

مطالب مرتبط
صرافی mxc به عنوان بخشی از استراتژی جهانی کردن خود، به MEXC Global تغییر نام می دهد
بیت کوین با تشویق اخبار مربوط به اُمیکرون، قبل از سقوط افزایش یافت ،اتر اندکی کاهش می یابد
صرافی کوینکس 4 ساله شد
NFT Marketplace OpenSea در دور سرمایه 300 میلیون دلاری 13.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد