پذیرش بیت کوین در میان افراط گرایان جناح راست، نشان خود را بر بلاک چین به جا خواهد گذاشت

پذیرش بیت کوین در میان افراط گرایان جناح راست، نشان خود را بر بلاک چین به جا خواهد گذاشت

شرکت مخفی بلاک چین Elliptic سیگنال‌های عددی نفرت به جا مانده از گروه‌های جناح راست را دنبال کرده است.

طبق اظهارات شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Elliptic که در حال بررسی آثار به جای مانده در بلاک چین توسط چنین گروه­هایی است، محبوبیت استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت در میان افراط گرایان راست افراطی در حال افزایش است.

در سال­های اخیر، عاملان جناح راست، رمز ارزهای مقاوم در برابر سانسور را با پلتفرم­های اینترنتی زیادی مانند پی پال، که افراطیان را مسدود می­کند، و تلاش‌های بسیاری پس از تجمع خونین «راست متحد شوید» شارلوتزویل در آگوست 2017،  وارد کردند.

برخی از افراطیان راست گرای برجسته تا جایی پیش رفتند که اعلام کردند بیت‌کوین اکنون واحد پول راست‌ گرایان است. اهمیت این موضوع از آن جهت بوده که تروریسم داخلی در ایالات متحده مرتبط با چنین گروه­هایی در حال برپایی است.

مشخص شد که بسیاری از افراطیان جناح راست قصد دارند نشان خود را بر بلاک چین بگذارند. شکی در آن نیست که با فریب تغییرناپذیری تراکنش‌های بیت‌کوین، کیف‌پول‌های متعلق به علاقه‌مندان جناح راست را غالبا می‌توان با مقادیری از جمله نماد نفرت “1488” شناسایی کرد – 0.001488 BTC به نرخ امروز، حدود 50 دلار است.

تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران Elliptic، توضیح می­دهد که این کار مانند درج یک صلیب شکسته روی بلاک چین است؛ چرا که عدد “14”، مخفف عددی شعار برتری طلبان سفیدپوست معروف به “14 Words” و “88” به “H”، یعنی هشتمین حرف الفبا و “سلام نازی” اشاره دارد.

Elliptic در پست وبلاگی خود که امروز منتشر شد، گفت: نسبت تراکنش­های بیت کوینی که دارای عدد 1488 هستند، حدود 30000 برابر بیشتر از میانگین کیف پول شما بوده است.

رابینسون در خلال یک مصاحبه با CoinDesk گفت: «بررسی کردیم که آیا می‌توان از این مدل برای شناسایی فعال کیف ‌پول‌های جدید راست گرایان استفاده کنیم یا خیر؟ توانستیم حدود 100 کیف پول جدید را شناسایی کنیم که بعدا مشخص شد با فعالیت های افراطیان جناح راست مرتبط هستند».

پرداخت­ها و فعالیت­های جمع­ آوری کمک­های مالی که Elliptic آن را طرح ریزی کره بود، بالغ بر 8.9 میلیون دلار است. رابینسون گفت در مورد یک افراط گرا، 47 درصد از تمام پرداخت های دریافتی مربوط به مبالغ حاوی “1488” بوده است.

رابینسون همچنین درباره ماهیت عمومی بلاک چین بیت کوین افزود: «مطمئن نیستم که آیا گروه های راست گرا متوجه شده باشند که اجازه می دهند این فعالیت تا جایی که ما در حال انجام آن هستیم، نظارت و شناسایی شود. اما من فکر می‌کنم به نوعی یک جنبه «به من نگاه کن، ببین چه کار می‌کنم»، در آن وجود دارد که به آن علاقه دارند.

منبع: https://www.coindesk.com/tech/2021/12/08/bitcoin-adoption-among-far-right-extremists-leaves-its-mark-on-the-blockchain/

مطالب مرتبط
صرافی کوینکس 4 ساله شد
گوگل از بات نت کریپتوجک شاتر که بیش از 1 میلیون رایانه را آلوده کرده بود، شکایت کرد
بازار رپد ، فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می شود
سقوط قیمت بیت کوین