سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

بیشترین سقوط قیمت بیت کوین از سال 2018

قیمت بیت کوین به 40 هزار دلار سقوط کرده و این کاهش قیمت بیشترین زیانی است که بیت کوین از سال 2018 به خود دیده ‌است. بیت کوین پس از 7 روز کاهش قیمت به آستانه 40 هزار دلار رسید که نقطه‌ای کلیدی در قیمت آن است. به گزارش خبر گزاری‌ها قیمت بیت کوین در 24 ساعت 2.3 درصد کاهش یافت و به حدود 40 هزار و 800 دلار رسید. این بیشترین سقوط قیمت بیت کوین از 30 جولای تا 4 اوت سال 2018 است.

قیمت بیت کوین در سپتامبر سال 2021 از 40 هزار دلار پایین‌تر نیامده و در نوامبر به بالای  69 هزار دلار رسیده ‌است. بیت کوین در سال 2009 پایه گذاری شده و در هفته گذشته سیزدهمین سالگرد پایه گذاری بیت کوین جشن گرفته شد، اما این جشن چندان خوشایند نبود زیرا بیت کوین در سرازیری سقوط قیمت بود. اخیرا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال هشدار داده بودند که ممکن است بیت کوین به سمت فروش شدید (Sell off) برود هر چند در چند هفته اخیر بازار متعادل به نظر می‌رسید. معمولا در ژانویه وضعیت بیت کوین خوب نیست، اما امسال با کاهش ۱۱ درصدی ارز دیجیتال در سال 2022 که بیشترین کاهش در تاریخ بوده بدترین وضعیت بیت کوین را شاهد بوده‌ایم.

به گزارش خبر گزاری‌ها به نظر می‌آید که مقامات بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا جلسه برگزار کرده‌اند و موضوع بحث آن‌ها برخورد هر چه سریع‌‌تر با این نرخ تورم بوده‌است. این نرخ تورم بالاترین در 4 دهه گذشته است. بسیاری از سرمایه گذاران اعتقاد دارند که بیت کوین از شرایط اضطراری فدرال و سیاست‌های ضعیف آنان در دوره شیوع ویروس کرونا سود برده‌است، از جمله این سیاست‌ها می‌توان به چاپ ۴ تریلیون دلار برای بازار سنتی اشاره کرد‌. اکنون با از بین رفتن این رویه‌ها بیت کوین دچار ضرر شده‌است

همچنین مساله‌ای در بازار وجود دارد که بیت کوین مانند یک دارایی پرخطر مشابه سهام‌های فناوری معامله می‌شود. درباره سقوط قیمت بیت کوین یک خبرگزاری نوشته است: «عدم اعتماد به اقتصاد کلان منجر به بدبینی از سوی معامله‌گران بازار شده است». اکنون این سوال مطرح می‌شود که قیمت بیت کوین کی و کجا به کف می‌رسد.

تا روز جمعه قیمت 35 درصد بیشتر از بالاترین قیمت تاریخ کاهش یافت. کاهش های قبلی به نزدیک به 80 درصد رسید و ماه ها طول کشید تا بازار به حالت عادی بازگردد. برخی از گاوها(bulls) هنوز شرط می‌بندند که بازار در آستانه یک روند صعودی جدید است، اما تحلیلگران شرکت تحقیقاتی سرمایه‌گذاری FundStrat می‌گویند که به نظر می‌رسد بازار تا زمانی که به 39570 دلار کاهش یابد، حمایت کمی از قیمت خواهد داشت مانند زمانی در سپتامبر 2021، قیمت به حداقل رسید.

مطالب مرتبط
NFT Marketplace OpenSea در دور سرمایه 300 میلیون دلاری 13.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد
بازار رپد ، فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می شود
استراتژی متاورس: بیت کوین پس از روز جادویی رمزارزها، به مرز 46 تا 48 هزار دلار در آخر هفته رسید
TP ICAP تجارت محصول با ارز رمزنگاری شده را برای مشتریان خود آغاز کرده است