بیت کوین با شهادت مدیران کریپتو ثابت مانده و اتر صعود می‌کند

بیت کوین با شهادت مدیران کریپتو ثابت مانده و اتر صعود می‌کند

مدیر عاملان شش شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا سخنرانی کردند. با کاهش نگرانی­ها در زمینه اُمیکرون، سهام افزایش یافت.

حرکات بازار: ار آنجایی که ابزار شاهد شهادت شش رهبر ارزهای دیجیتال در مقابل کنگره بود، بازار کمی تکان خورد.

برداشت تکنسین: با فروش بالای شاخص­ها تا رسیدن به روز معاملاتی آسیا ممکن است فشار فروش کمتر شود.

قیمت­ها

Bitcoin (BTC): 50676 دلار، +0.5%

Ether (ETH): 4422 دلار، +3.33%

بازارها

S&P 500: 4701 دلار، +0.3%

میانگین صنعتی Dow Jones: 35754 دلار، +.09%

Nasaq: 15786 دلار، +0.6%

طلا: 1783 دلار، -0.9%

حرکات بازار

روز چهارشنبه، بیت کوین حدود 50000 دلار نوسان داشت؛ چرا که بازار کریپتو از نزدیک شاهد بود که مدیر عاملان شش شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال نظرات خود را در مورد مقررات با کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده به اشتراک می­گذارند. اتر، قسمت خوبی از روز را با ارزشی بیش از 4400 دلار سپری کرد.

بر اساس داده‌های CoinDesk، همزمان با انتشار، بیت‌کوین با قیمت 50676 دلار در حال تغییر بوده و در 24 ساعت گذشته اندکی افزایش پیدا کرده است. روز چهارشنبه حجم معاملات در صرافی های متمرکز عمده مجددا کاهش یافت.

قسمت خوبی از دنیای کریپتو طی روز چهارشنبه در جلسه کنگره با موضوعیت ارزهای دیجیتال و استیبل کوین­ها متمرکز بود. در این جلسه افرادی چون جرمی آلر، مدیر عامل Circle، سم بانکمن-فرید، مدیر عامل شرکت FTX Trading، برایان بروکس، مدیر عامل شرکت Bitfury، چارلز کاسکاریلا، مدیر عامل شرکت Paxos، دنل دیکسون، مدیر عامل بنیاد توسعه استلار و آلسیا هاس، مدیر مالی جهانی Coinbase، همگی شهادت دادند. Nikhilesh De live از CoinDesk این جلسه را به صورت وبلاگی منتشر کرد و می­توانید پوشش خبری کامل آن را در این لینک مشاهده کنید.

در بحبوحه مشارکت Cascarilla، قیمت های استلار (XLM) در روز چهارشنبه به میزان تقریبی 6 درصد افزایش یافت. عملکرد توکن های XLM به طور نسبی، چشمگیر نبوده و در مقایسه با افزایش 691 درصدی اتر در مدت زمان مشابه، تنها 98.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با توجه به این موضوع که نگرانی­ها نسبت به سویه اُمیکرون در حال کمرنگ شدن است، مقادیر سهام در روز چهارشنبه مجددا افزایش یافت. تمایل سرمایه گذاران برای دارایی­های ریسک پذیر زمانی افزایش یافت که Pfizer و BioNTech اعلام کردند مطالعات آزمایشگاهی اولیه نشان می­دهد که دوز سوم واکسن کووید-19 آنها قادر است سویه جدید ویروس را “خنثی” کند. این واقعیت عملا می­تواند به نفع بازار کریپتو باشد، چرا که معمولا از بازار سهام پیروی می­کند.

برداشت تکنسین

محدوده بیت کوین بالای 46 هزار دلار پشتیبانی، مقاومت در 55 هزار دلار

بیت کوین (BTC) پس از فروش نزدیک به 20 درصدی در آخر هفته گذشته، همچنان در حدود 50000 دلار به ثبات می­رسد.

در حال حاضر، ارزش ارزهای دیجیتال بالای 46000 دلار باقی مانده است و می تواند عقب نشینی­های کوتاه مدت را تثبیت کند. خریداران برای رسیدن به اهداف صعودی بیشتر باید مقاومت بالای 55000 دلار را بشکنند.

سیگنال‌های لحظه­ای نمودارهای روزانه در حال بهبود هستند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران می‌توانند در محدوده ترازهای پشتیبانی فعلی، فعال بمانند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه بیشترین فروش را از اواخر سپتامبر است، که قبل از افزایش قیمت بود، نشان می­دهد.

بیت‌کوین در یک روند نزولی کوتاه‌ مدت متوقف شده که با افزایش قیمت‌های پایین‌تر در ماه گذشته تعریف شده است. با این حال، شاخص‌های قیمت نشان می‌دهند که فشار فروش می‌تواند تا رسیدن به روز معاملاتی آسیا کند شود. این بدان معناست که حجم معاملات روزانه می­تواند در حدود میانگین متحرک 100 دوره ای (در حال حاضر حدود 54500 دلار) در نمودار چهار ساعته افزایش پیدا کند.

رویدادهای مهم

9:30 a.m. HGT/SGT (1:30 a.m. UTC): شاخص قیمت مصرف کننده در چین (Nov. YoY/MoM)

9:30 a.m. HGT/SGT (1:30 a.m. UTC): شاخص قیمت تولید کننده در چین (Nov. YoY)

2 p.m. HGT/SGT (6 a.m. UTC): سفارشات ماشین ابزار در ژاپن

3 p.m. HGT/SGT (7 a.m. UTC): واردات/ صادرات آلمان (Oct. MoM)

هفته بلاک چین پورتوریکو (ششم تا دوازدهم دسامبر)

 

منبع: https://www.coindesk.com/markets/2021/12/08/first-mover-asia-bitcoin-holds-steady-as-crypto-ceos-testify-ether-climbs/

مطالب مرتبط
بازار رپد ، فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می شود
صرافی کوینکس 4 ساله شد
پذیرش بیت کوین در میان افراط گرایان جناح راست، نشان خود را بر بلاک چین به جا خواهد گذاشت
گوگل از بات نت کریپتوجک شاتر که بیش از 1 میلیون رایانه را آلوده کرده بود، شکایت کرد