بازار رپد ، فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می شود

بازار رپد؛ فروش رمز ارزها با روند نزولی متوقف می­شود

قیمت­ها پس از سقوط در هفته آخر، در حال تثبیت هستند؛ هرچند برخی از تحلیلگران انتظار افزایش چندانی ندارند. ارزهای دیجیتال عمدتا در روز دوشنبه کاهش یافتند؛ هرچند شرایط بازار پس از فروش آخر هفته تثبیت شده است. بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود (در حال حاضر 46386 دلار) معامله می­شد که نشان می­دهد فشار فروش ممکن است در کوتاه مدت کاهش یابد.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که اهرم فشار اضافه در بازار آتی بیت کوین به فروش گسترده آن کمک کرده است. علی­­رغم اینکه فضایی برای جهش کوتاه مدت قیمت وجود دارد، برخی از تحلیلگران در مورد جهت گیری قیمت بیت کوین در چند هفته آینده محتاط هستند.

شان فارل، استراتژیست دیجیتال در Fundstrat Global Advisors، در یک خبرنامه نوشت: «طی دو دفعه قبلی که بیت کوین، میانگین حرکت 200 روزه را به چالش کشید، فرصت خوبی برای خرید فراهم شد؛ زیرا مارکت از نظر ساختاری صعودی بوده و تحت فشار بود.”

آخرین قیمت­ها

بیت کوین (BTC): 48954 دلار،  +0.5%

اتر (ETH): 4226 دلار، +2.7%

:S&P 500  +1.2%

طلا: 1779 دلار، -0.2%

بازدهی خزانه 10 ساله در 1.443% بسته شد.

Polygon (MATIC): +10.3%

EOS (EOS): +8.1%

بیت کوین (BTC): 48954 دلار، +0.5%

اتر (ETH): 4226 دلار، 2.7%

S&P 500: +1.2%

طلا: 1779 دلار، -0.2%

بازدهی خزانه 10 ساله در 1.443% بسته شد.

آنتو پارویان، مدیر عملیات اجرایی صندوق سرمایه گذاری رمزارز ARK36، در ایمیلی به CoinDesk نوشت: «باید توجه داشت که یکی از شاخص‌های کلیدی بازار بیت‌کوین – میانگین حرکت ساده 20 هفته‌ای – اکنون به‌طور قاطع نقض شده است. بنابراین چشم‌انداز در حال حاضر در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت نزولی خواهد بود».

پارویان نوشت: «حرکت صعودی قیمت در مارکت دارایی‌های دیجیتال ممکن است نشان دهنده آن باشد که برخی از سرمایه‌گذاران در حال آماده شدن برای ریسک پذیری هستند».

با این حال به نظر می­رسد برخی سرمایه گذاران، با چرخش مجدد به سمت دارایی­های  نظری راحت­تر هستند. به عنوان مثال، سهام سنتی در روز دوشنبه با کاهش نوسانات تثبیت شد. در بازارهای کریپتو، سکه‌های جایگزین مانند اتر، توکن MATIC Polygon و توکن SOL Solana در هفته گذشته بهتر از بیت ‌کوین عمل کرده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده تمایل بیشتر سرمایه‌گذاران در ریسک پذیری است.

لیکوئید شدید

نمودار زیر بزرگترین کاهش یک روزه سود باز معاملات آتی BTC را از 7 سپتامبر نشان می دهد. داده های بلاک چین پیشنهاد می­کنند که با کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطوح سربه سر (مبنای هزینه) برای بسیاری از معامله گرانی که سرمایه گذاری بلند مدت دارند، میزان فروش افزایش یافت.

مارتا ریس، سرپرست تحقیقات در کارگزاری و صرافی BEQUANT.io گفت: «مبنای قیمت دارندگان کوتاه مدت بیت کوین، 53 هزار دلار بود و زمانی که از این حد عبور کردیم، پای نزول دیگری نیز در میان بود».

کاهش بیت کوین

بیت کوین تقریبا 30 درصد از قیمت همیشگی خود، یعنی حدود 69000 دلار، کاهش یافته است که بزرگترین میزان کاهش (درصد کاهش از اوج به پایین) از سپتامبر محسوب می­شود. به طور معمول، بیت کوین حتی در بازار صعودی نیز با کاهش شدیدی بین 10 تا 20 درصد مواجه خواهد شد. با این حال، در یک مارکت نزولی، کاهش سرمایه می تواند تا بیش از 30٪ بوده و ممکن است بهبود قیمت چندین ماه طول بکشد.

جمع بندی آلت کوین

Polygon، توجهات را در زمینه جمع آوری کمک های مالی از Sequoia، Steadview به خود جلب می­کند: جیمی کرولی از CoinDesk گزارش داد که گروهی از سرمایه گذاران ریسک پذیر از جمله Sequoia Capital India و Steadview Capital در حال مذاکره برای حمایت از شبکه Polygon اتریوم با سرمایه گذاری بین 50 تا 150 میلیون دلار هستند.

طبق گزارش­ها، این سرمایه‌گذاری،به شکل خرید  توکن‌های MATIC، ارز دیجیتالی که شبکه Polygon را تامین می‌کند، خواهد بود. Polygon یک زنجیره جانبی است که هدف آن حل مشکلات مقیاس پذیری مرتبط با شبکه اتریوم است که از ازدحام و هزینه های بالا رنج می­برد.

توکن­های متاورس در بحبوحه فروش گسترده‌تر کریپتو در مارکت به شدت سقوط کردند: لیلا لدسما از CoinDesk گزارش داد که پلتفرم Decentraland (MANA)، دارایی متاورس برتر بر اساس گزارش شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Messari، در هفت روز گذشته 25 درصد کاهش داشته است. افت MANA به دنبال توکنAXS Axie Infinity است که در هفت روز گذشته 23 درصد کاهش داشته است. ارزش بازار AXS 6.21، میلیارد دلار است.

بر اساس CoinMarketCap، ارزش آن در تاریخ 7 نوامبر، به 9.77 میلیارد دلار رسیده بود. متیو دیب، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Stack Funds گفت که اگرچه آینده متاورس و توکن های بازی روشن به نظر می رسد، اما در حال حاضر پذیرش واقعی آن­ها بسیار کم است.

CoinDesk 20، $ATOM، $SOL و $ICP را به دست آورده و با $UNI, $AAVE و $GRT جایگزین کرد: Cosmos’ Atom، ارز بومی Solana و رایانه اینترنتی (Dfinity سابق) همگی با تغییری که در پلتفرم‌ها، ابزارها و زیرساخت نرم‌افزار Web 3 جایگزین امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه‌های مرتبط با DeFi اعمال شد، وارد سه ماهه CoinDesk 20 شدند. CoinDesk 20 فهرستی از 20 ارز دیجیتال برتر بر اساس حجم معاملات است که در لیست انتخابی از صرافی های مورد اعتماد اندازه گیری می­شود.

دیگر بازارها

اکثر دارایی­های دیجیتال در CoinDesk 20، روز را با کاهش قیمت به پایان رساندند.

برندگان قابل توجه از ساعت 21:00 UTC (4:00 بعد از ظهر به وقت شرقی):

Polygon (MATIC)، +10.3%

EOS (EOS)، +8.1%

بازنده­های قابل توجه:

Algorand (ALGO)، -3.1%

Chainlink(LINK)، -1.4%

منبع: https://www.coindesk.com/markets/2021/12/06/market-wrap-cryptocurrency-sell-off-pauses-as-sentiment-turns-bearish/

 

مطالب مرتبط
پذیرش بیت کوین در میان افراط گرایان جناح راست، نشان خود را بر بلاک چین به جا خواهد گذاشت
استراتژی متاورس: بیت کوین پس از روز جادویی رمزارزها، به مرز 46 تا 48 هزار دلار در آخر هفته رسید
سقوط قیمت بیت کوین
بیت کوین با شهادت مدیران کریپتو ثابت مانده و اتر صعود می‌کند