آموزش گام به گام نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ

آموزش گام به گام نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ

صرافی‌های کریپتوکارنسی فرصتی جهت کسب درآمد غیرفعال با نگهداری و به اشتراک گذاشتن ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. با وجودی که افراد زیادی در مورد نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ اطلاعات دقیقی ندارد اما باید به خاطر داشته باشید که بسیار سودآور است. در این مقاله تمامی مواردی را که باید در مورد نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ و DApp زنجیره هوشمند Binance (BSC) بدانید به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ: توکن کیک

پنکیک سوآپ به خاطر هزینه‌های معاملاتی مقرون به صرفه‌ای که دارد سریعا به یک صرافی محبوب کاربران تبدیل شد. این صرافی توانست در مدت زمان کوتاهی توجه تریدرها را به خود جلب کنند تا معاملات خود را در بستر آن انجام دهند.

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) کارمزد پایینی دارد و جایگزینی عالی برای شبکه اتریوم است.

پنکیک سوآپ یک بازارساز خودکار (AMM) است که هدف آن ارائه برتر نقدینگی در زنجیره هوشمند بایننس است. زمانی که نقدینگی، استیک کردن و لاتاری ارائه کنید قادر خواهید بود $CAKE دریافت نمایید.

این امکان را دارید تا نقدینگی خود را در استخرهای جداگانه نیز تحت فرآیندی به نام انباشتگی فراهم کرده و یا با ارائه جفت نقدینگی در زیر بخش مزرعه $CAKE پرورش دهید.

توکن PancakeSwap (CAKE) در پلتفرم‌های بایننس، کوکوین، پنکیک سوآپ و سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال قابل معامله است. حال که مطالبی در این باره آموختید به سراغ نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ خواهیم پرداخت.

چگونگی نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ

درست مشابه Uniswap، SushiSwap و PancakeSwap هنگامی که کاربران در استخر نقدینگی مشارکت می کنند، توکن خود را ارائه می‌دهد. کیک نماد بومی آن را نیز می توان به راحتی روی پلتفرم قرار داد. برای انجام این کار از راهنمای گام به گام زیر استفاده کنید.

گام اول: تنظیم کیف پول

پیش از به اشتراک گذاشتن توکن‌های PancakeSwap اطمینان حاصل کنید که توکن‌های $CAKE را در یک کیف پول ارز دیجیتالی که از PancakeSwap پشتیبانی می‌کند قرار داده‌اید. MetaMask و Trust Wallet توسط DEX پشتیبانی می شوند برای این کار مناسب هستند اما موارد دیگری نیز وجود دارند. مهم است که مطمئن شوید توکن‌ها را از بایننس به آدرس BEP20 (زنجیره هوشمند بایننس) خود منتقل می‌کنید تا بتوانید آن‌ها را در PancakeSwap معامله کنید.

مطمئن شوید که BNB در کیف پول خود دارید. BNB جهت کارمزدهای شبکه است که برای همه معاملات و مبادلات اعمال می‌شود. توجه داشته باشید که حداقل مبلغ برداشت از بایننس 0.1 BNB است؛ اما این مقدار بسیاری از هزینه‌ها را پوشش خواهد داد.

کیف پول خود را به PancakeSwap DApp متصل کنید. در این پنل می‌توانید توکن‌های BEP20 (BNB، BUSD، BTC، و غیره) را با $CAKE مبادله کنید. هنگامی که کیف پول را راه‌اندازی کردید زمان دسترسی به شبکه PancakeSwap است.

گام دوم: دسترسی به شبکه گنکیک سوآپ

در  دومین گام از نحوه استیک کردن در صرافی سوآپ باید باید به بخش «Pools» مراجعه کنید. در این بخش تمامی استخرهای نقدینگی فردی موجود در پلتفرم را پیدا خواهید کرد. جهت کسب درآمد بیشتر کیک لازم است استخر نقدینگی آن را پیدا کنید. روی دکمه «فعال کردن» کلیک کنید تا فعال شود. پس از آن قادر خواهید بود تا با قرار دادن کیک، توکن‌های پنکیک سوآپ تولید کنید.

گام سوم: پیدا کردن استخر نقدینگی مورد نظر

در صورتی که می‌خواهید توکن‌های دریافت شده را مجددا سرمایه‌گذاری کنید، روی دکمه «Auto»/ «Manual» در پایین سمت چپ کلیک کنید. در صورتی که قصد دارید فرآیند برداشت و قرار دادن توکن‌ها را در حالت خودکار قرار دهید نیز باید آن را روی «خودکار» تنظیم کنید. این فرآیند ترکیبی نامیده می‌شود.

این استخرها دائما در حال تغییر هستند. متوجه خواهید شد که این پلتفرم استخرهای نقدینگی زیادی دارد که می‌توانید در آن‌ها مشارکت کرده و توکن کسب کنید. معمولا توکن‌های جدید به دلیل نقدینگی پایین، بیشترین سود را خواهند داشت.

تا چه اندازه می‌توان CAKE$ به دست آورد؟

در نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ باید بدانید تا چه اندازه توانایی کسب CAKE$ را دارید. کاربرانی که نقدینگی در PancakeSwap فراهم می‌کنند، توکن‌های LP پاداش گرفته و بخشی از کارمزد معاملات را دریافت می‌کنند. استخرهای نقدینگی موجود در DEX به کاربران اجازه می‌دهد تا مبادله فوری توکن‌های BEP20 را در زنجیره بلوکی انجام دهند.

میزان پاداش به استخر خاصی که از آن استفاده می‌کنید بستگی دارد؛ زیرا تمام آن‌ها نرخ ترکیب و عملکرد متفاوتی دارند. شما باید به دنبال نرخ APR و APY باشید تا بتوانید بالاترین ROI را به دست آورید.

همچنین این موضوع بستگی به مقدار کیکی که روی آن قرار داده شده و مدت زمانی که آن را قرار داده‌اید نیز دارد. شما می‌توانید توکن‌ها را به مدت 1 روز، 7 روز، 30 روز، 1 سال و 5 سال استیک کنید و اگر توکن‌های خود را در سه روز اول برداشت کنید محتمل پرداخت هزینه‌ای برای برداشتن توکن خواهید شد.

حال که با نحوه استیک کردن در صرافی سوآپ آشنا شدید از شما دعوت می‌شود تا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال به وب سایت ما مراجعه فرمایید.

کلمه کلیدی: نحوه استیک کردن در صرافی پنکیک سوآپ

منبع: https://beincrypto.com/learn/how-to-stake-cake/#:~:text=After%20you%20transfer%20your%20funds,start%20trading%20or%20staking%20them.

 

مطالب مرتبط
چرا باید احراز هویت کنیم در صرافی های ارز دیجیتال
آموزش نحوه ترید اهرم دار
بهترین صرافی ارز دیجیتال
آموزش نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال